DİKKAT: Bu yazıda herhangi bir firmanın veya ürünlerinin tanıtımı yapılmamaktadır. Unutmayın, alkol dostunuz değildir, sorumlulukla tüketin.

Bozcaada’nın rüzgarları ve eşsiz konumu, burada lezzetli üzümler yetiştirilmesine olanak sağlar. Eee, üzüm lezzetli olur da, o üzümden el emeğiyle üretilen şaraplar güzel olmaz mı?

Şarapçılık geleneğinin çok eski yıllara dayandığı adada, şarap fabrikaları da adanın vazgeçilmez yapılarından olmuştur. Ada merkezinde ve dışında yer alan bu fabrikalar, ünü ülke sınırlarını aşan şarapların üretildiği yerlerdir. Bu fabrikaların bazılarında, özellikle yaz sezonlarında gelen taleplere göre çeşitli turlar da düzenleniyor. Bu turlarda katılımcılar şarap fabrikalarını gezerek yapımı ile ilgili bilgiler edinebiliyor. Ayrıca yine bu fabrikaların ada merkezinde bulunan dükkanlarında şarap tadımları da yapılabiliyor.

The Big Oxmox

advised her not to do so, because there were thousands of bad Commas, wild Question Marks and devious Semikoli, but the Little Blind Text didn’t listen. She packed her seven versalia, put her initial into the belt and made herself on the way.  Even the all-powerful Pointing has no control about the blind texts it is an almost unorthographic life One day however a small line of blind text by the name of Lorem Ipsum decided to leave for the far World of Grammar.

far from the countries Vokalia and Consonantia, there live the blind texts. Separated they live in Bookmarksgrove right at the coast of the Semantics, a large language ocean. A small river named Duden flows by their place and supplies it with the necessary regelialia. Separated they live in Bookmarksgrove right at the coast of the Semantics, a large language ocean. A small river named Duden flows by their place and supplies it with the necessary regelialia. It is a paradisematic country, in which roasted parts of sentences fly into your mouth.

Bir cevap yazın